Meny Stäng

RIKSFÖRBUNDETS STYRELSE

Om du har förslag och synpunkter till styrelsen så kontakta gärna någon av ledamöterna i styrelsen. Allmänna frågor går också bra att skicka till info@ehlers-danlos.se.

STYRELSEN

Ordförande

Birgitta Larsson-Lindelöf

birgitta.larsson.lindelof@ehlers-danlos.se

Vice ordförande

Emma Simonsson

emma.simonsson@ehlers-danlos.se

Sekreterare

Elizabeth Tornland

elizabeth.tornland@ehlers-danlos.se

Vice Sekreterare

maria.dahlstrom@ehlers-danlos.se

Kassör

Ann-Sofie Pettersson

ann-sofie.pettersson@ehlers-danlos.se

ekonomi@ehlers-danlos.se

Övriga ledamöter

Katinka Ek

katinka.ek@ehlers-danlos.se

Annelie Ramos

annelie.ramos@ehlers-danlos.se

Anna Lena Karlsson Andrews

annalena.karlsson.andrews@ehlers-danlos.se

Karin Lindholm

karin.lindholm@ehlers-danlos.se

Aini Blomkvist

aini.blomkvist@ehlers-danlos.se

Annelie Hennigor

annelie.hennigor@ehlers-danlos.se

Fia Forsberg

fia.forsberg@ehlers-danlos.se

Alexia Leosdotter

alexia.leosdotter@ehlers-danlos.se

ÖVRIGA

Valberedning 

Marcio Ramos
(sammankallande)

Helena Härwell

Lollo Norén

valberedning@ehlers-danlos.se

Revisorer

Jonas Håkansson

Anders Engström